آموزش

تنظیم جک اتوماتیک درب پارکینگ

تنظیم جک پارکینگ

تنظیم جک پارکینگ

تنظیم جک درب ورودی پارکینگ این روزها با پیشرفت فناوری برای آسان شدن نحوه ی رفت و امد افراد و همچنین سرعت بخشی به فعالیت ها یکی از مهمترین کارهاست. درب های اتوماتیک پارکینگ با دارا بودن فوایدی از جمله امنیت بسیار بالا، کارکرد عالی و عملکرد فوق العاده سریع، جایگزینی مناسب درب های پارکینگ قدیمی شده که به صورت دستی کار می کند. در اینجا به چگونگی تنظیم جک درب پارکینگ، تنظیمات زمان بسته شدن درب پارکینگ، تنظیم برد جک هنگام نیاز به تعمیر جک پارکینگ می پردازیم. با ما در پی جی در همراه باشید.

تنظیم زمان بسته شدن درب پارکینگ

درب پارکینگ یکی از مهم ترین قسمت های هر خانه ای است و مهم ان است که ازعملکرد صحیح ان اطمینان پیدا کنید. شما باید گیت پارکینگ اتوماتیک خود را به درستی پیکربندی کنید تا بتوانید به راحتی وارد یا خارج شوید.
یکی از دلایل مهم برای تنظیم درت و دقیق تایمر در بالا و پایین بردن درب اتوماتیک پارکینگ این است که مطمئن شوید هنگام عبور، درب ناگهان متوقف نشده و باعث صدمه به شما، ماشین یا حیوان خانگی تان نگردد.

روش تنظیم جک درب پارکینگ

روش تنظیم جک درب پارکینگ

تنظیم جک درب پارکینگ

در این قسمت انواع روشهای تنظیم رو با هم بررسی مینماییم. معمولا تایمر جک پارکینگ به دو صورت تنظیم می شود :

روش اول تنظیم

 • دراین روش باید دکمه زمان روی مدار کنترل درب پارکینگ را چند ثانیه فشار دهید و نگه دارید تا نشانگر چشمک بزند. این دکمه اولین دکمه از سمت چپ و پایین سری است. سپس دکمه D راروی در فشار دهید.پس از فشردن دکمه D تایمرشروع به ضبط می کند و باید زمان مورد نظر را به اتمام برسانید و سپس دوباره دکمه را فشار دهید.همزمان با زمان مورد نظر باز و بسته شدن درب ثبت می شود.در واقع فاصله زمانی بین اولین فشار دکمه D تا فشار دوم برابر با زمان ثبت شده توسط سیستم می باشد.

روش دوم تنظیم

 • روش دوم استفاده از دیپ سوئیچ است : سه کلید در عمق مدار کنترل وجود دارد که برای فعال یا غیر فعال کردن تایمراتوماتیک راست چپ موتور و همچنین برای برقراری ارتباط بین درب پارکینگ و ریموت کنترل استفاده می شود.برای روشن کردن تایمر کلید برق خودکار را روی OKقرار دهید.برعکس این عمل نیز امکان پذیر است یعنی زمانی که سوئیچ در حالت OFF است تایمر خاموش می شود.

تنظیم برد جک پارکینگ

برد جک یا همان مرکز کنترل و فرمان از اصلی ترین و پیچیده ترین قطعات این سیستم می باشد که به سایر قسمت ها فرمان ارسال می کند و سایر اجزا و قطعات برروی آن نصب می گردد.
پیش از تنظیم برد جک پارکینگ باید بدانید که برد جک پارکینگ از قطعات گوناگونی تشکیل شده که مهم ترین آن شامل موارد زیر است:

 • برد اصلی
 • لامپ های ال ای دی
 • صفحه ی نمایشگر
 • فیوز سوئیچ
 • ترانس تغذیه
 • کارت رادیویی

تنظیم برد جک پارکینگ براساس نوع و مدل جک

 • جک های 220 ولت با بردهای دیجیتالی جدیذ:

این‌گونه برد‌ها که از چندین سال قبل وارد بازار و جایگزین برد‌های قدیمی‌تر شده‌اند، به‌گونه‌ای طراحی شده‌اند که با تنظیم برنامه‌ای که به ‌آنها داده می‌شود عملیات را انجام داده و تایم حرکت جک را، جک زیر و هریک از دولنگه‌ها را تنظیم کنند.
به‌عنوان مثال با تنظیم برنامه‌ی برد جک، درب به‌صورت اتوماتیک چند ثانیه بعد از عبور از سنسور خودش بسته می‌شود و یا این‌که اگر بعد از باز شدن چیزی از جلوی چشمی آن رد نشود، بعد از یک‌دقیقه خودش بسته می‌شود.

تنظیم جک اتوماتیک درب پارکینگ

در هنگام بسته شدن هم با تنظیم دور آهسته‌ی آن، قبل از رسیدن به انتهای در، توقف کوتاهی می‌نماید تا در محکم بسته نگردد.
با زمان‌بندی برنامه‌ای که به دستگاه می دهیم، اختلاف دولنگه‌ی درب مشخص و زمان حرکت هریک از آنها برای باز و بسته شدن تنظیم میشود.

 •  جک‌های 220 ولت با برد‌های قدیمی
  با زمان‌بندی برنامه‌ای که برای دستگاه ایجاد میشود، اختلاف دولنگه‌ی در مشخص و زمان حرکت هریک از آنها برای باز و بسته شدن تنظیم میگردد. تنظیم بعضی از آنها هم با دکمه‌ی دیگری انجام میشود که کم دشوارتر است.

 

 • جک‌های 24 ولت با انواع برد‌ها

اکثر این جک‌ها دارای دکمه‌ای به نام میکروسوئیچ روی خود جک هستند که حد باز و بسته شدن درب با این دکمه تنظیم می‌شود.
با جابه‌جایی میکروسوئیچ روی جک، جک به‌سمت جلو حرکت می‌کند و با رسیدن آهن‌ربای آن به میکروسوئیچ، آن را قطع می‌کند و باز و بسته شدن درب تنظیم می‌شود.
در انواع جک‌های 24 ولت با برد‌های جدیدتر، می‌توان با تنظیم برنامه و دادن آن به دستگاه، زمان باز و بسته شدن را مشخص کرد، اما دکمه‌ی میکروسوئیچ نقش اصلی را در تنظیم حد باز و بسته شدن اجرا می‌کند.

 •  برد‌های جدید و مدرن
  این‌گونه برد‌ها به تنظیمات خودرو وصل می‌شوند؛ مثلا با نوربالا زدن ماشین، درب باز یا بسته می‌شود و نیازی به ریموت کنترل ندارد و یا با تنظیم سیم‌کارت و زنگ زدن، باز و بسته شدن درب صورت میگیرد.
  از آنجایی‌که تمام دستورات ازجمله باز و بسته شدن درب، توقف حرکت و… توسط برد جک صادر می‌شود، تنظیم یا تعمیر این قطعه‌ی پیچیده و حساس است و هرگونه اقدام غیراصولی، خرابی و نقص بیش‌تر را به‌دنبال دارد.

تنظیمات ریموت کنترل درب

تنظیم ریموت کنترل درب پارکینگ که وظیفه‌ی ایجاد ارتباط میان مرکز کنترل و مصرف‌کننده را دارد، شامل چند مرحله‌ی ساده می‌باشد.

 •  برای این منظور در گام اول باید میان ریموت کنترل و مرکز فرمان، حداقل فاصله‌ی ممکن به اندازه‌ی یک متر وجود داشته باشد.
 •  پس از اطمینان از فاصله‌ی مناسب، با فشار دادن دکمه‌ی مرکز فرمان آن را روشن کنید.
 •  نمایشگر دستگاه به مدت ده ثانیه روشن میماند. در این مدت با فشار دادن هریک از دکمه‌های ریموت، صفحه‌ی نمایشگر به‌حالت چشمک‌ زن در می‌آید که نشان‌دهنده‌ی تنظیم شدن آنهاست.
 •  با تنظیم بقیه‌ی دکمه‌های ریموت به روش مشابه، ریموت کنترل به‌صورت کلی تنظیم خواهد شد.

ویدیو  را در لینک زیر ببینید.

تنظیم و ست کردن ریموت جک درب پارکینگ

تنظیم درب اتوماتیک

یکی از مورد توجه‌ترین بخش‌ها درخصوص تنظیم درب‌های اتوماتیک بعد از مسئله‌ی تنظیم جک درب پارکینگ، تنظیم سرعت این‌گونه درب‌ها است که گاهی اوقات به‌دلیل نوسانات برق با اختلالاتی مواجه می‌شوند.

برای تنظیم سنسور، اول درب آن را باز کنید و بعد از آن با تنظیم دکمه‌ی پتانسیومتر یا ولوم در طرفین قطعه‌ی برد، آن را بر روی حد متوسط قرار داده و با شدت دادن به آن، حساسیت چشمی و سرعت باز و بسته شدن درب را تنظیم نمایید.

تنظیم سرعت درب‌های اتوماتیک، بسته به نوع و مدل درب و همچنین نوع و مکان کاربردی استفاده از آن‌ها متفاوت می باشد. که توسط متخصصین ماهر در زمینه‌ی نصب این‌گونه درب‌ها، بدون هیچ‌گونه اختلالی و در کوتاه‌ترین زمان ممکن انجام می‌گردد.

روش تنظیم جک درب پارکینگ

مهم‌ترین نکته‌ای که درخصوص جک‌‌ درب اهمیت دارد، نحوه‌ی نصب و تنظیم جک درب پارکینگ می‌باشد. جک درب پارکینگ وسیله‌ای است که بر روی درب پارکینگ نصب شده و باز و بسته شدن اتوماتیکی آن‌ها را انجام میدهد. نحوه‌ی تنظیم جک درب پارکینگ برحسب این‌که ازنوع برقی، ریلی، بازویی، هیدرولیکی و یا کرکره‌ای باشد با هم تفاوت داشته و فرق میکند.

انواع مختلف جک‌ها شماره بندیهایی دارند، که شماره ی آنها از عدد یک شروع میگردد. جک با شماره ی یک تحمل وزنی در حدود 80 کیلو و جک با شماره ی دو، درب‌هایی با وزن بین 80 الی 160 کیلوگرم را تحمل مینماید و به همین ترتیب براساس شماره جک، تحمل وزن افزایش می‌یابد .

در تنظیم جک درب پارکینگ رعایت این نکته بسیار قابل اهمیت است که بسته به نوع جک، فاصله‌ی لولای در نسبت به جک باید کمتر شود تا هنگام بسته شدن، زور آن بیشت‌تر شده و سفت‌تر باز شود. درصورتی که جک با لولا فاصله داشته باشد، هنگام بسته شدن زور جک نمی‌رسد تا درب را ببندد و درب بسته نمی‌شود.

تنظیم جک درب پارکینگ

تنظیم فاصله جک درب پارکینگ

در جک‌های دو سرعته، دوعدد پیچ تنظیم در بالای جک قرار دارد که با پیچ‌گوشتی دوسر تنظیم می‌شود. یکی از پیچ‌ها در تنظیم سرعت و دیگری در توقف کوتاه درب در انتهای بسته شدن آن نقش دارند.

تنظیم جک‌های سه‌سرعته

تنظیم جک‌های سه‌سرعته با آچار آلن انجام میگیرد، که پیچ‌ها علاوه بر تنظیم سرعت و توقف کوتاه درب، در تنظیم فشار پشت درب هم نقش دارند تا درب با اطمینان و به محکمی بسته شود. عیب‌یابی و تعمیر هریک از موارد بالا بعلاوه‌ی تنظیم مناسب جک درب پارکینگ، از اصولی‌ترین و پیچیده‌ترین کارهایی است که تنها از عهده‌ی متخصصین ماهر با دانش فنی برمی‌‌آید. بنابراین، درصورت بروز هریک از مشکلات فوق، بدون آگاهی لازم اقدامی نکنید تا خرابی بیش‌تر نشود و روند تنظیم جک درب پارکینگ با مشکل مواجه نشود.

جهت تعمیر و تنظیم جک پارکینگ ساختمان میتوانید روی ما حساب کنید. کارشناسان ما در مجموعه پی جی در آماده نصب، تنظیم و تعمیر اوناع مختلف جک ها در اسراع وقت می باشند. کافیست با ما در تماس باشید.

9 دیدگاه در “تنظیم جک اتوماتیک درب پارکینگ

 1. قاسم دهنوی گفت:

  روش خیلی خوبی بود، تا حالا تنظیم جک برقی رو به این روش ندیده بودم

 2. نوید گفت:

  لطفا شماره تماس بفرمایید برای مشاوره

  1. hadiadminpjdoor گفت:

   09122259799

 3. hadiadminpjdoor گفت:

  بله در خدمتون هستیم

 4. I couldn’t resis commenting. Weell written!

 5. مهرداد گفت:

  خیلی بدردم خورد . خدا خیرتون بده

 6. اسلامی گفت:

  سلام. شما تو کرج هم خدمات دارید

 7. online گفت:

  Very rapidly this website will be famous among all blogging and
  site-building visitors,

 8. محمد رضا گفت:

  تشکر میکنم از شما و سایت خوبتون. مطالب خوبی در مورد جک پارکینگ و تنظین جک گذاشتین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *