آموزش

نحوه عیب یابی و تعمیر جک سیماران

نحوه عیب یابی و تعمیر جک سیماران

عیب یابی جک سیماران

امروزه جک های برقی سیماران در اغلب پارکینگ ساختمان های تجاری، اداری و مسکونی به راحتی مورد استفاده قرار می گیرند. در اثر گذشت زمان و اصطکاک قطعات جک درب پارکینگ ممکن است دچار مشکلات شده و معیوب میشوند. یکی از قطعاتی که ممکن است در عملکرد درب ساختمان اختلال ایجاد کند جک درب پارکینگ است. اما اگر درب برقی پارکینگ با برند سیماران ما دچار مشکل شود چه باید بکنیم؟

در سال های اخیر بهره برداری از درب های اتوماتیک برقی در ساختمان ها به طرز چشمگیری افزایش یافته است و مورد استفاده قرار می‌گیرد. بطوری که این روز ها کمتر ساختمانی را می بینید که درب برقی نداشته باشد. شرکت سیماران یکی از برند های ایرانی تولید کننده جک درب برقی میباشد که تولیدات آن شامل انواع مختلف درب برقی با کیفیت مناسب و طول عمر زیاد می شود.
اما این جک ها نیز مانند هر محصول دیگری پس از گذشت زمان دچار اختلال می‌شود و نیاز به سرویس دارند. این جک ها از قطعات متفاوتی تشکیل شده است و اختلال در عملکرد هر یک از این قطعات می تواند باعث مشکل در ورود و خروج افراد هنگام ورود و خروج شود. اگرچه تعمیر جک پارکینگ  تا حدودی پیچیده است و نیاز به افراد متخصص در این حوزه دارد، در این مقاله به توضیح نحوه عیب یابی جک درب سیماران می پردازیم.

 

نحوه عیب یابی جک سیماران

اختلال درب پارکینگ و علت یابی اختلال درب پارکینگ از جمله مسائل حائز اهمیت است که باید به هنگام باز نشدن و یا بسته نشدن درب مورد توجه قرار داده شود. شاید برای شما نیز این اتفاق رخ داده باشد که بخواهید در ابتدای صبح با ماشینتان از ساختمان خارج شوید، اما به یک باره با درب‌هایی که باز نمی‌شوند روبه رو شوید. در این شرایط چند کار برای عیب یابی درب پارکینگ انجام دهید:

اول باید مطمئن شوید که مشکل از ریموت جک پارکینگ و رله نباشد برای متوجه شدن این موضوع دکمه ریموت را فشار دهید و چراغ ریموت را چک کنید. اگر چراغ روشن نشود یا نسبت به قبل رنگ آن تغییر کرده باشد و کمرنگ شده باشد جک درب مشکلی ندارد و باید ریموت را تعمیر کنید. در مرحله بعد به سراغ چک کردن دستگاه مرکزی می رویم. اگر دکمه ریموت را فشار دادید و صدای رله به صورت طبیعی شنیده شد رله نیز مشکلی ندارد و سالم است و مشکل را باید در عملکرد بخش دیگری جستجو کرد.
در آخر اگر موارد قبلی گفته شده سالم بودند به سراغ جک ها می رویم. اگر درب بدون مشکل باز می شود اما در بسته شدن دچار مشکل است می توان گفت که مشکل از چشمی درب میباشد و برای تعمیر جک درب سیماران باید آن را تعمیر کنید. در صورتی که فیوز، ریموت و چشمی درب مشکلی نداشتند و می‌شود از آن به راحتی استفاده کرد در این صورت مشکل خرابی جک درب پارکینگ سیماران از جای دیگری است. در اینجا به این اعضا از جک درب پارکینگ میپردازیم.

عیب یابی و تعمیر جک سیماران

عیب یابی و تعمیر جک سیماران

انواع خرابی های جک درب پارکینگ سیماران

 •  اختلال و خرابی جک درب پارکینگ سیماران ممکن است ناشی از مشکلات موتور آن و یا دیگر قطعات باشد. به طور کلی چندین مورد اختلال می تواند در درب های پارکینگ وجود داشته باشد که برای تعمیر جک درب سیماران باید با آن ها آشنا شد و از ان بهره مند شد.
 •  اگر متوجه شدید که موتور کلا کار نمی کند و دچار اختلال شده است باید سیم کشی موتور بررسی شود و عیب یابی صورت گیرد.
 • در صورتی که موتور در حین فعالیت داغ شود احتمالا مشکل از استاتور موتور است و باید آن را چک کنید.
 •  اگر متوجه شدید که موتور در هنگام کار کردن صدای بلند و غیر طبیعی می دهد مشکل می تواند از بلبرینگ ها، پیچ های بدنه، روتور یا استاتور باشد.
 •  اگر در حین کار کلید داخل قفل گیر کرده باشد نشان دهنده ی این است که محوری که کار خلاصی کلید را بر عهده دارد خم شده وکلید خلاص نمی شود.
 •  در نهایت اگر موتور درجا کار کند سیستم انتقال قدرت در موتور دچار اختلال شده و قدرت گیربکس به پیستون نمی رسد.
 •  مشکل دیگری که ممکن است با ان روبه رو شوید برخورد لنگه های درب هنگام باز و بسته شدن است. به صورت کلی لنگه های درب های اتوماتیک در هنگام باز و بسته شدن کمی تاخیر دارند. این تاخیر زمانی کمک می کند که درب ها در هنگام حرکت با یکدیگر برخورد نداشته باشند و مشکلی ایجاد نکند.
 •  در گذشت زمان و استفاده مکرر و کار کردن در شرایط جوی متفاوت می تواند باعث از بین رفتن این تاخیر زمانی گردد. در صورت بروز این مشکل برای تعمیر جک درب سیماران باید اول مشکل لولا را با روغن کاری رفع کرد و سپس اقدام به رفع مشکلات آهنگری، تنظیم جک پارکینگ و تنظیم مجدد زمان باز و بسته شدن آن ها کرد.
 •  اگر درب در هنگام بسته شدن می ایستد و کامل بسته نمی شود باید سنسور چشمی الکترونیکی جک را نیزبررسی شود.
 •  برای بررسی رگلاژ جک درب اتوماتیک بازو های جک باید با استفاده از ابزار های مناسب باز شود تا بازو از موتور خود جدا شود. سپس چرخ دنده و سر بازو را نیز باز کرده و به بررسی بلرینگ و تعمیر جک پارکینگی سیماران بپردازید.
 • چشمی می تواند در اثر نفوذ آب خراب شود یا سیم های داخلی آن در اثر استهلاک قطع شده باشد و دچار اختلال شده باشد.

عیب های مربوط به جک بازویی سیماران

باید در نظر داشت که موتور بازویی ها در اثر کار کردن وباز و بسته شدن داغ می شود و بسیار طبیعی است و اگر این داغ شدن غیرطبیعی بود یعنی موتور و یا روتور دچاراختلال شده و باید به قسمت خدمات ارسال شود
اگر جک ها پس از باز و بسته شدن،صدای کارکرد و غیرطبیعی دارند باید در قسمت تنظیمات زمان کار موتورها کمی تغییرات اعمال کنیم تا بهترین حالت را برای آن ذخیره کنیم..مشکل دیگر کم شدن قدرت و فشار جک سیماران می باشد که این مسئله در طول مدت زمان روی می دهد و به احتمال بسیار قوی مشکل با تعویض خازن راه انداز جک حل می شود.

تعمیر جک سیماران فراز

مشکلات مربوط به قفل برقی

خوشبختانه در تمام انواع مدل ها از جک پارکینگ سیماران می توان بدون قرار دادن کارت ملی یک مدل قفل برقی مناسب نصب کرد. حال اگر در زمان نصب در فرمان دادن به جک ها قفل برقی عمل نکند باید ترمینال خروجی قفل از روی مدار چک شود. که با یک لامپ و یا تستر قابل اجرا است و اگر خروجی برق نداشت پس مدار جهت سرویس باید به قسمت خدمات ارسال شود.

خطاهای مربوط به مدار جک سیماران

کد خطا دلایل و رفع عیب
N1 1-سیم های موتور جابه جا وصل شده  2- سوختن رله ها، ترایاک ، اپتوکوپلر ، اپتوترایاک یا فیوز های مربوط به موتور یک وجود دارد یا ممکن است ULN2003 سوخته باشد.
N2, NR 1- سیم های موتور جابه جا شده 2- سوختن رله ها، ترایاک ها، اپتوکوپلر ها، اپتوترایاک ها یا فیوز های مربوط به موتور یک وجود دارد یا  ULN2003 سوخته است.
GO 1- پایه کلید سلکتور جابجا بسته شده است (پایه NC به جای NO بسته شده است ) 2- مرکز از جایی فرمان دائم میگیرد 3- المان های متصل به ترمینال یک در برد مشکل دارند.
ST المانهای متصل به ترمینال 2 در برد مشکل دارد یا پارامتر J3 در منو L2 بر روی SI تنظیم نشده.
TC 1- چشم های الکترونیک در دید هم نیستند  2- سیم های یکی از چشم ها قطع است. 3- مانعی بین دو چشم وجود دارد 4- المان های متصل به کانکتور قرمز رنگ، ترمینالهای 5، 6، 7، 8، 9 در برد باید کنترل شوند.
TA 1- چشم های الکترونیک در دید هم نیستند  2- سیم های یکی از چشم ها قطع است. 3- مانعی بین دو چشم وجود دارد 4- المان های متصل به کانکتور قرمز رنگ، ترمینالهای 5، 6، 7، 8، 9 در برد باید کنترل شوند.
FH 1- مانعی بین هر دو جفت چشمها در مد باز یا بسته وجود دارد 2- سیم کشی درست نمیباشد 3- المانهای متصل به کانکتور قرمز رنگ، ترمینالهای 5، 6، 7، 8، 9 در برد باید کنترل شوند.
EF 1- تست اولیه چشم ها خطا دارد 2- مدار داخلی چشم ها آسیب دیده  3- چشمی به مدار وصل نیست یا پارامتر های J1 و J2 در منوی L2 را بر روی SI تنظیم کرده اید ولی P8 را No نکرده اید.
موتور ها یا یکی از آنها برعکس کار میکنند جای سیمهای قهوه ای و سیاه موتور باید در ترمینال مرکزی جا به جا شود.

تعمیر جک سیماران

عیب یابی جک درب پارکینگ کارمعمولی و ساده‌ای است اما باید با متخصصین با تجربه برای اقدام به تعمیر و یا تعویض قطعات آن مشورت کرد. برای اینکه عملکرد این درب‌ها به درستی و راحتی انجام گیرد باید تمامی اجزا بصورت هماهنگ و مرتبط با یکدیگر فعالیت کنند تا احتمال بروز خطرات ناگهانی کاهش پیدا کند. بدون شک با اصطلاح «پیشگیری بهتر از درمان است.» آشنا یی دارید، بنابراین توصیه می‌ شود برای پیشگیری از بروز خرابی یا خطر تصادف با بهره‌مندی از خدمات شرکت سیماران عملکرد صحیح و سلامت قطعات را تضمین کرد.

خرید جک سیماران فراز 4P

پی جی در با بهره‌گیری از گروهی با تجربه و کارآمد به صورت شبانه روزی پاسخگوی  شما مراجعه کننده ی عزیز عزیزان به صورت آنلاین و حضوری می باشد. بدون شک برای افراد غیرمتخصص تعمیر و عیب یابی جک پارکینگ کاری پیچیده و زمان‌بر است. پس وجود یک گروه مجرب و متخصص در زمینه تعمیرات درب اتوماتیک کاری ضروری و غیرقابل‌انکار میباشد. مشاوران و متخصصین پی جی در بصورت شبانه‌روزی با شما همراه خواهد بود. در صورت بروز مشکل در محل حاضر  و اقدامات لازم را بانجام میدهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *